Zapisy

Członkostwo i koszty

Zarządzanie ryzykiem

Ryzyko jazdy konnej - informacja dla Jeźdźców i Rodziców

 

Czy bez zastanowienia pozwolisz swojemu  dziecku wsiąść  na nawet mały motorower?  

Czy będąc osobą dorosłą sam, bez zastanowienia wsiądziesz na motocykl?

Zgadzając się  na jazdę konną swojego dziecka  bez odpowiednich zabezpieczeń narażasz je na ryzyko kilkukrotnie większe. Zanim zapiszesz dziecko do szkółki sprawdź jakie ona ma procedury - jak te procedury są udokumentowane i monitorowane. SKJ Poland Park ma w tym zakresie kompleksowy, transparentny  system, w każdej chwili dostępny dla osób zainteresowanych. Jeździectwo, obok narciarstwa i piłki nożnej należy do najpopularniejszych sportów w Europie, Ameryce Północnej i Australii. 

 

red cross kid

 

Zgodnie z wynikami badań  jazda konna jest sportem podwyższonego ryzyka! W jeździectwie należy liczyć się nawet z kilkoma zdarzeniami na 1000 godzin jazd skutkującymi wizytą w szpitalu, z tego około jednym  urazem na 2000 godzin jazd wymagającym  pozostania pod opieką szpitalną.

 

Jak wykazują badania prawdpododobieństwo poważnego urazu jest około 3 razy wyższe niż dla jazdy na motocyklu!

 

 

Duży koń waży około 500 kg, jego zachowania nie da się całkowicie przewidzieć, w pierwszej fazie upadku z dużego konia głowa jeźdźca może znajdowac się nawet na wysokości 3 m a koń poruszać się z prędokością 50 km/h. Również z tego powodu małe dzieci nie powinny jeździć a zwłaszcza galopować na dużych koniach..

 

 

źródła:

Horse Riding Accident Statistics in 2022 (U.S. Data) | Horses Only

http://injuryprevention.bmj.com/content/6/1/59.long

http://www.nature.com/sc/journal/v40/n6/full/3101280a.html

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3681230/

http://www.traumamanagement.org/content/3/1/2