Aktualności

Pomoc Poland Park dla Rodzin Jeździeckich z Ukrainy

2022-03-11 - 2022-08-29

 

To jest historia Oksany - jednej z milionów matek z dziećmi, która zmuszona była uciekać z Ukrainy i pozostawić tam najbliższych. To jest wezwanie do wspólnego działania w ramach społeczności Poland Park.

Od 6 marca Klub Poland Park udostępnił mieszkanie Oksanie wraz z Rodziną. 

 

 

2022Oksana

To jest krótka historia Oksany…

Hello! I am Oksana. I was leaving in city Kiev, the capital of Ukraine. I was teaching children, amateurs, professional riders, teaching horses and tacking part in competitions, and was working as a judge on national competitions. But 24 February 2022 in my country begin the war. It stopped all usually life for each Ukrainian. In one week we should moved to Poland with my mom and small daughter Olivia, because Kiev was bombed and to stay there was too dangerous! I was send letter to Equestrian Federation of Ukraine  and in half an hour to me calling Marek Kozłowski with an offer of help. And now we are in Warsaw, in horse club “Poland Park”!

Jako Klub i mała społeczność  będziemy wspierali ukraińskie rodziny ze środowiska jeździeckiego. Naszą pomoc będziemy kierowali w pierwszej kolejności do rodzin,  których ojcowie pozostali na Ukrainie i samotnych matek z dziećmi.

Wszelka pomoc doraźna jest bardzo istotna,  bezcenna i powszechna, ale my już teraz chcemy działać długofalowo.

Jak można dołączyć do pomocy:

  • bezpłatne udostępnienie mieszkania / pokoju na minimum 3 miesiące, preferowane 6 miesięcy 
  • wsparcie zatrudnienia przybyłych osób  w Państwa domach, firmach, rodzinach,  u znajomych

Poland Park razem z Oksaną będzie weryfikował  zgłoszenia z Ukrainy i zapewniał kontakt w taki sposób, aby wzajemne potrzeby, oczekiwania były długofalowo jak najbardziej zgodne. W sezonie letnim 2022, tj do 4 września 2022  Poland Park zwolni wszystkich  członków klubu uczestniczących w programie z opłat członkowskich do  PLN 1800,-  dla jednej rodziny. W ramach integracji Poland Park zapewni dzieciom z tych rodzin jedną bezpłatną  jazdę  w tygodniu - dzieci z polskiego domu i ukraińskiej rodziny - razem w formie zabawy, integracji prowadzonej przez Oksanę i naszego instruktora.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres: recepcja@polandpark.pl z informacjami jaki rodzaj pomocy mogą Państwa zaoferować. W przypadku możliwości zakwaterowania prosimy o informacje: wielkość i opis  mieszkania, kod pocztowy, ulica (bez numeru domu i lokalu), ilość osób,okres, ewentualne ograniczenia.  Jesteśmy otwarci na wszelkie inne formy wsparcia - pomoc prawna, medyczna, socjalna są na tym etapie szczególnie cenne. Wszelkie pytania prosimy zgłaszać do Marka Kozłowskiego, 519513400, który będzie osobiście odpowiedzialny za cały projekt.